Kulki Gejszy – trening mięśni Kegla dla zdrowia i większej przyjemności

Lelo Luna Beads
Lelo Luna Beads

Kulki Gejszy (tzw. Love Balls) do treningu mięśni Kegla są wyjątkowym gadżetem dla kobiet. Ich stosowanie niesie za sobą nie tylko korzyści erotyczne, ale także zdrowotne. Kulki do ćwiczeń mięśni dna miednicy kiedyś dostępne w aptekach, dzisiaj głównie w sex shopach coraz częściej kupowane są jako prezent dla kobiet nie tylko przez ich partnerów, ale także przyjaciółki.

Kulki Gejszy Lelo Luna Beads Mini pomniejszone
Korzyści płynące ze stosowania Kulek Gejszy

Używanie Kulek Gejszy daje niemałe korzyści zdrowotne – zmniejsza ryzyko takich chorób jak nietrzymanie moczu czy wypadanie narządów rodnych. Inna korzyść wynikająca z regularnego stosowania Love Balls to dłuższe i mocniejsze orgazmy. Po treningu kobiety, które miały jedynie orgazmy łechtaczkowe łatwiej osiągają orgazm pochwowy. Trening przy użyciu kulek Gejszy zalecany jest także przez lekarzy ginekologów i położników kobietom po urodzeniu dziecka do ćwiczeń osłabionych mięśni dna miednicy.

Kulki Gejszy Lelo Luna

Na niektóre kobiety kulki Gejszy umieszczone w pochwie działają stymulująco, pomagają zwiększyć świadomość swojego ciała i powodują, że mają one większą ochotę na seks. Warto także wspomnieć o mężczyznach, którym wzmocnione mięśnie Kegla partnerki dostarczają podczas seksu intensywniejszych doznań.

Kulki Gejszy Lelo Luna

W jaki sposób Kulki Gejszy wzmacniają mięśnie Kegla

Efektywny trening mięśni Kegla zapewnia specjalna konstrukcja kulek. Wewnątrz każdej z nich znajduje się mniejsza kulka, która odbijając się o ściankę tej większej wywołuje subtelne skurcze mięśni. Wystarczy włożyć je do pochwy (tak jak tampon) przy użyciu lubrykantu i nosić je na początku 15 min. dziennie stopniowo wydłużając ten czas do 2 godzin dziennie. Ze względów higienicznych trening nie powinien trwać dłużej niż 3 godziny. Ważne jest aby w tym czasie się poruszać, np. spacerować lub sprzątać, tak aby kulki mogły się o siebie odbijać wzmacniając mięśnie Kegla. Podstawowym warunkiem uzyskania korzyści ze stosowania Kulek Gejszy jak przy każdym treningu jest regularność i konsekwencja.

mięśnie Kegla jak wkładać kulki gejszy

Jak dobrać odpowiednie kulki Gejszy?

Wybierz Kulki Gejszy wykonane z bezpiecznego dla ciała silikonu niepowodującego alergii. Silikonowy powinien być również sznureczek do wyciągania gadżetu – tylko taki gwarantuje najwyższą higienę. Dobierz odpowiedni dla siebie rozmiar. Na rynku dostępne są trzy rozmiary kulek: standardowe (średnica ok. 36 mm), mini (średnica ok. 29 mm) oraz powiększone (średnica ok. 38 mm). Jeśli jesteś osobą początkującą wymierz rozmiar standardowy. Jeśli jesteś kobietą o bardzo drobnej budowie, a Twoja pochwa jest zdecydowanie wąska wybierz rozmiar mini. Jeśli natomiast jesteś po porodzie naturalnym lub odczuwasz znaczny luz w pochwie wybierz kulki powiększone.

kulki gejszy fun factory smartballs teneo duo

Jak używać kulek Gejszy?

Aby uniknąć podrażnień mechanicznych przy wkładaniu Kulek Gejszy koniecznie używaj lubrykantu, wyłącznie na bazie wody, np. Lelo Personal Moisturizer (secretdelivery.pl, ok. 47 zł). Kulki Gejszy należy umieszczać głęboko w pochwie (tak jak tampon) aby nie powodowały dyskomfortu. Czyść kulki przed i po każdym użyciu. Wypłucz je w ciepłej wodzie z naturalnym mydłem, a najlepiej spryskaj środkiem antybakteryjnym do czyszczenia akcesoriów erotycznych, np. Lelo Antibacterial Cleaning Spray (secretdelivery.pl, ok. 37 zł)

Antybakteryjny płyn do czyszczenia akcesoriów erotycznych Lelo, lubrykant Lelo

Kuleki Gejszy – przegląd wybranych modeli
LELO Luna Beads

Pięknie zaprojektowane kulki pochwowe Luna Beads szwedzkiej marki Lelo wykonane są z materiałów bezpiecznych dla ciała: silikonu oraz tworzywa ABS. W zestawie LELO Luna Beads znajdują się 4 kulki wraz z uchwytem służącym do ich wyjmowania. Kulki różowe są lżejsze (28 g), a niebieskie cięższe (37 g). Dzięki temu możesz dowolnie konfigurować swój własny zestaw w zależności od potrzeb i zaawansowania treningu. We wstępnej fazie treningu najlepiej nosić jest jedną kulkę z czasem łącząc je w silikonowej obudowie i nosić dwie. Ich średnica to 36 mm, jest to najlepszy rozmiar dla kobiet początkujących. Kulki Gejszy Lelo Luna Beads kupisz za ok. 150,00 zł (secretdelivery.pl)

LELO Luna Beads Mini

LELO Luna Beads w rozmiarze Mini to Kulki Gejszy zaprojektowane z myślą o kobietach, których budowa jest bardzo drobna a pochwa zdecydowanie wąska. Ich średnica to 29 mm. Podobnie jak ich podstawowa wersja także Lelo Luna Beads Mini posiadają w swoim zestawie 2 lżejsze i 2 cięższe kulki, które można indywidualnie konfigurować. Materiały z których zostały wykonane (silikon i tworzywo ABS) są bezpieczne dla ciała. Kulki Gejszy Lelo Luna Beads Mini kupisz za ok. 150,00 zł (secretdelivery.pl)

LELO Luna Beads Noir

Lelo Luna Beads Noir to ekskluzywna, czarna wersja kulek Lelo w pięknym, stylowym opakowaniu, świetnie nadające się na prezent. Kulki Noir podobnie jak Mini dostępne są w małej średnicy 29 mm, najlepszej dla kobiet o bardzo drobnej budowie oraz zdecydowanie wąskiej pochwie. Zestaw Luna Noir składa się z dwóch kulek o wadze 37 g każda. Tak jak w przypadku pozostałych kulek Lelo także te możesz nosić pojedynczo lub łącząc obie naraz. Kulki Gejszy Lelo Luna Beads Noir kupisz za ok. 130,00 zł (secretdelivery.pl)

Vibe Therapy Fascinate

Vibe Therapy Fascinate to ekonomiczna i solidna wersja kulek Gejszy. Ich design nie jest tak zachwycający jak w przypadku kulek Lelo, ale podobnie jak one wykonane są z bezpiecznego dla ciała silikonu i tworzywa ABS. Vibe Therapy Fascinate to podwójne koraliki, nie ma możliwości noszenia pojedynczej kulki. Ich łączna waga to 170 g, a średnica 36 mm. Kulki te będą dobre dla wszystkich początkujących kobiet o typowej budowie ciała. Dostępne są różne wersje kolorystyczne: różowa, niebieska, fioletowa, czarna i biało-czarna. Kulki Gejszy Vibe Therapy Fascinate kupisz już za ok. 50,00 zł (secretdelivery.pl)

Vibe Therapy Terah

Kulki Vibe Therapy Terah to nowszy model Fascinate o bardziej wyprofilowanym kształcie „łezki”. Tak jak Fascinate wykonane są z silikonu i tworzywa ABS. Vibe Therapy Terah dostępne są w kolorach: różowo-białym, fioletowo-białym i czarno-białym. Kulki Gejszy Vibe Therapy Terah kupisz za ok. 55,00 zł (secretdelivery.pl)

Fun Factory Smartballs

Kulki pochwowe Smartballs niemieckiej marki Fun Factory to również kulki o standardowej średnicy 36 mm, najlepsze dla początkujących kobiet o typowej budowie ciała. Wykonane z wysokiej jakości silikonu, posiadają ergonomicznie uformowane wgłębienie na palec ułatwiające aplikację gadżetu. Kulki te dostępne są w wersji pojedynczej dostarczającej mniejszego obciążenia 36 g przeznaczonej do pierwszej fazy treningu oraz w wersji podwójnej dostarczającej większego obciążenia 72 g przeznaczonej do drugiej, bardziej zaawansowanej fazy ćwiczeń. Podwójne kulki Gejszy Fun Factory Smartballs Teneo Duo kupisz za ok. 90 zł, natomiast pojedyncze Fun Factory Smartballs Teneo Uno za ok. 70,00 zł (secretdelivery.pl)

OhMiBod Lovelife Flex Kegels

Lovelife Flex Kegels to podobnie jak Lelo Luna Beads kulki progresywne, czy takie, które w swoim zestawie zawierają kulki o różnym ciężarze: 1x pojedyncza 35 gram i 36 mm średnicy,
1x pojedyncza 45 gram i 29 mm średnicy, 1 x podwójna 85 gram i 29 mm średnicy. Taki zestaw umożliwia konfigurację obciążenia w zależności od stopnia zaawansowania treningu, jest to najlepszy wybór dla początkujących kobiet o typowej budowie ciała. Kulki Lovelife mają kształt serduszek oraz piękne opakowanie co czyni je idealnym gadżetem na prezent. Zestaw 3 silikonowych, progresywnych kulek Gejszy Lovelife OhMiBod kupisz za ok 140,00 zł (secretdelivery.pl)

Key by Jopen Stella

Kulki Gejszy Stella amerykańskiej marki Key by Jopen w wyjątkowo eleganckim opakowaniu mają nieco większą średnicę 38 mm, będzie to najlepszy model dla kobiet po porodzie naturalnym oraz dla tych, które odczuwają większy luz w pochwie. Silikonowe kulki Key by Jopen dostępne są w wersji pojedynczej Stella I, podwójnej Stella II oraz potrójnej Stella III. W pierwszej fazie treningu najlepiej jest nosić kulkę pojedynczą (max. obciążenie 40 g), a wraz ze wzrostem siły mięśni można zwiększyć obciążenie i sięgnąć po wersję podwójną (max. obciążenie 80 g) oraz potrójną (max. obciążenie 95 g). Kulki Gejszy Key by Jopen Stella I kosztują ok. 120,00 zł, Stella II ok. 140,00 zł, a Stella III ok. 150,00 zł.

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>